استاندار سیستان و بلوچستان خبر داد
اختصاص 1200 میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان

خبرگزاری فارس: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: امسال یک‌هزار و 200 میلیارد تومان در قالب اعتبارات عمرانی و جاری به استان سیستان و بلوچستان اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس: اختصاص 1200 میلیارد تومان به سیستان و بلوچستان

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان، علی محمد آزاد ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از این میزان اعتبار 500 میلیارد تومان اعتبار عمرانی ملی و 720 میلیارد تومان اعتبار عمرانی استانی بوده است.

وی افزود: همچنین یک‌هزار و 800 میلیارد ریال در قالب اعتبارات جاری به استان اختصاص یافته است که اختصاص این میزان اعتبار در نوع خود بی سابقه است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد:  امسال در راستای مصوبه دور سوم سفر هیئت دولت 100 درصد  بودجه سیستان و بلوچستان اختصاص یافت که نقش بسزایی در پیشبرد اهداف توسعه این خطه از ایران اسلامی داشت.

آزاد بیان کرد: همچنین در راستای همدلی و تلاش‌های صورت گرفته، سال‌جاری 600 طرح در قالب 4 هزار و 500 پروژه در استان عملیاتی شد که تا کنون پیشرفت بسیار خوبی داشته است.

وی عنوان داشت: دستگاه‌های اجرایی باید در اجرای طرح‌ها سریع‌تر و جلوتر از منابع باشند و از دستگاهی پذیرفته نیست که اعتبارات خود را جذب نکرده باشند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از این پس در ارزیابی مدیران دستگاه‌های اجرایی وضعیت پیشرفت فیزیکی طرح‌ها و جذب اعتبارات عمرانی نیز باید در نظر گرفته شود.

آزاد تاکید کرد: باید متناسب با اختصاص مناسب اعتبارات امسال، روند اجرایی پروژه‌های عمرانی نیز مطلوب و بهره‌وری منابع نتیجه بخش باشد.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان  با تاکید بر نظارت دقیق بر اجرای طرح‌ها بیان کرد: نظارت بر پروژه‌های عمرانی یاد شده طی سه مرحله انجام می‌شود که تاکنون دو مرحله از آن اجرا شده است.

وی گفت: در زمینه انجام نظارت، عملیات اجرایی پروژه‌هایی که به لحاظ اجرایی و فنی مناسب تشخیص داده شدند به عنوان الگو مطرح و پروژه‌هایی که دارای نواقص فنی و اجرایی بودند به مدیران برای بهبود آنها تذکرات لازم داده شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان اضافه کرد: نظارت جزو لاینفک مدیریت است و اگر نظارت از آن حذف شود، اساس مدیریت زیر سوال می‌رود.

آزاد بیان داشت: هدف اساسی از نظارت، نقد درون سازمانی به منظور رفع نواقص احتمالی و بهبود عملکرد مجموعه مدیریتی استان و در عین حال ارزیابی توان مدیران در اجرای کمی و کیفی پروژه‌های عمرانی است.

وی با بیان اینکه هدف از نظارت بر پروژه‌های عمرانی به هیچ وجه مچ گیری مدیران نیست، گفت: مدیران نسبت به اجرای مراحل نظارت بر پروژه‌ها در استان اشراف کامل دارند و حتی تیم نظارتی از مدیران چند دستگاه اجرایی تشکیل شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان افزود: در واقع هدف از نظارت دستگیری و کمک به مدیریت در صحنه عملیات اجرایی در استان است. 

انتهای پیام/صا10