فارس از عدم هماهنگی در وزارت آموزش و پرورش گزارش می‌دهد
پیامک حضور اجباری در مدارس/دردسر غیبت دانش‌آموزان در روزهای 27 و 28 اسفند

خبرگزاری فارس: در روزهای پایانی سال و در زمانی که خانواده‌ها برای سفرهای نوروزی خود را آماده می‌کنند، برخی مدیران مدارس با ارسال پیامک به خانواده‌ها عنوان کرده‌اند که غیبت دانش‌آموزان در روزهای 27 و 28 اسفند غیرموجه است.

خبرگزاری فارس: پیامک حضور اجباری در مدارس/دردسر غیبت دانش‌آموزان در روزهای 27 و 28 اسفند

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، در روزهای پایانی سال 1390 تعدادی از خانواده دانش‌آموزان طی تماس‌هایی با خبرگزاری فارس از عدم هماهنگی در وزارت آموزش و پرورش گلایه کردند.

این خانواده‌ها با اشاره به انتشار اخبار درباره «موجه‌ بودن غیبت دانش‌آموزان در روزهای 27 و 28 اسفند» اظهار داشتند که مدیران مدارس فرزندان آنها عنوان کرده‌اند که غیبت دانش‌آموزان در این روزها غیرموجه است.

یکی از والدین دانش‌آموزان که کارمند دولت نیز است، گفت: من و همسرم برای روزهای 27 و 28 اسفند مرخصی گرفته‌ایم اما مدیر مدرسه پیامک زده است که باید دانش‌آموزان در مدرسه حضور یابند.

وی با بیان اینکه اگر می‌دانستیم که نمی‌توانیم به مسافرت برویم، مرخصی هم نمی‌گرفتیم، ادامه داد: چرا آنچه مسئولان آموزش و پرورش می‌گویند در مدارس اجرا نمی‌شود و مدیران مدارس متناسب با سلیقه‌ خود عمل می‌کنند. 

* غیبت‌ 27 و 28 اسفند دانش‌آموزان موجه است

حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش 15 اسفند امسال در حاشیه همایش «مدرسه ایرانی ـ معماری ایرانی» در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه عیدی شما به فرهنگیان و دانش‌آموزان در نوروز 91 چیست؟، گفت: با تمام وجود خدمتگذار آنها هستم.

وی در پاسخ به پرسش دیگر فارس مبنی بر اینکه نظرتان درباره تعطیلی روزهای 27 و 28 اسفند، چیست، اظهار داشت: معلمان هم علاقه‌مند به تعطیلی نیستند.

حاجی‌بابایی ادامه داد: اگر دانش‌آموز سر کلاس باشد که فرهنگی نمی‌تواند به مدرسه نیاید؛ در هر حال ما تابعی از مردم هستیم. 

وی اضافه کرد: اگر خانواده‌ای سفری داشته باشد، مدیران مدارس برای دو روز 27 و 28 اسفند، سخت نمی‌گیرند و غیبت دانش‌آموزان موجه است.

سیدعلی یزدیخواه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نیز 3 روز بعد و در تاریخ 18 اسفند در حاشیه برگزاری مراسم تجلیل از منتخبان سیزدهمین جشنواره جوان خوارزمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مدارس تهران تا آخرین ساعت رسمی روز یکشنبه 28 اسفند دایر است، گفت: البته بخشی از فعال بودن مدارس به حضور دانش‌آموزان برمی‌گردد.

وی افزود: ما مدرسه را تعطیل اعلام نمی‌کنیم، اما اگر دانش‌آموزان بخواهند همراه خانواده خود به مسافرت بروند مشکلی نداریم.

* برخی مدارس در روزهای 27 و 28 اسفند تعطیل و برخی باز هستند

به رغم گفته‌های صریح نفر اول وزارت آموزش و پرورش و اداره کل آموزش و پرورش تهران، اما برخی مدارس به خانواده‌ها اجبار کردند که فرزندان آنها باید حتماً در روزهای 27 و 28 اسفند در مدرسه حضور یابند.

پیگیری‌های خبرنگار فارس نیز در سطح شهر تهران نشان داد که برخی مدارس با برگزاری جشن پایان سال و استقبال از بهار در روز چهارشنبه 24 اسفند، عملاً ساعات رسمی آموزش را در سال 1390 به پایان رساندند؛ برخی مدارس به خانواده‌ها اعلام کردند که درهای مدارس باز است اما دانش‌آموزان می‌توانند به مدرسه نیایند و برخی مدارس نیز عنوان کرده‌اند که باید دانش‌آموزان در روزهای پایانی سال در مدرسه حضور یابند.

انتهای پیام/