با حضور فرماندار میناب
جشن ستارگان و برترین‌های کنکور میناب برگزار شد

خبرگزاری فارس: مراسمی با عنوان جشن ستارگان و برترین‌های کنکور میناب با حضور فرماندار این شهرستان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: جشن ستارگان و برترین‌های کنکور میناب برگزار شد

به گزارش خبرگزاری فارس از میناب در شرق هرمزگان، مسعود قانعی‌فرد فرماندار میناب امروز در جشن ستارگان و تجلیل از برترین‌های کنکور اظهار داشت: با گذشت 33 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، هر روز شاهد عزت و استقلال کشور عزیزمان هستیم و این عزت و سربلندی در پرتو رهبری حکیمانه بنیان‌گذار انقلاب و تداوم این اقتدار مرهون هدایت آگاهانه مقام معظم رهبری است.

وی افزود: امروز به برکت نظام و انقلاب موفقیت دانش‌آموزان کشور در تمامی زمینه‌ها به ویژه در ورود به مراکز علمی و دانشگاهی نتیجه تلاش هدفمند آنان، امنیت و امکانات موجود در جامعه، تلاش و زحمت والدین و معلمان است.

قانعی‌فرد با بیان که جامعه امروز هم‌چنان نیازمند تلاش، تخصص و تعهد است، ابراز داشت: تخصص، تعهد و ثروت مکمل یکدیگرند.

این مسئول کسب علم و دانش، در جهت توسعه و پیشرفت کشور و خدمت به مردم را مهم خواند و افزود: جوانان به عنوان امید و آینده کشور باید این مسئولیت سنگین را به دوش بکشند.

فرماندار میناب ادامه داد: خدمتگزاران نظام نیز وظیفه دارند در راستای بسترسازی برای پیشرفت جوانان و توسعه مراکز علمی و دانشگاهی و امکانات لازم و حمایت از نخبگان تمام تلاش خود را به کار ببندند.

قانعی‌فرد هم‌چنین از دانش‌آموزان خواست تا با کسب علوم مختلف، تخصص و تعهد در پیشرفت و توسعه شهرستان منطقه سهیم باشند.

وی جوانان را امید ملت خواند و گفت: دانشجویان جوان باید مواظب نغمه‌های شوم دشمن در دانشگاه‌ها باشند و در مقابل جنگ نرم و تهاجم فرهنگی هوشیارانه عمل کنند چرا که دشمن از هر ترفندی برای به انحراف کشیدن جوانان استفاده می‌کند.

این مسئول تنها راه تعالی و پیشرفت دانشجویان و اساتید را توجه همه‌جانبه و عمیق به احکام حیات‌بخش اسلام و تعالیم دینی عنوان کرد و بیان داشت: امروز وظایف پویندگان علم سنگین‌تر از دیروز است و دانشجویان در عرصه علم و فناوری و تحقیق‌پژوهی وظایفی دارند که باید مورد توجه راهبردی و بنیادی قرار گیرد.

قانعی‌فرد افزود: امروزه تمام ملت‌ها و کشورها به این نتیجه رسیده‌اند که قدرت در دنیای کنونی در تولید علم و دانش بیشتر، آن هم با در نظر گرفتن نیاز روز است و بر همین اساس باید در این عرصه حضوری فعال داشت و در این راستا دانشجویان به ویژه نخبگان دانشگاهی راه سخت و دشواری پیش رو دارند که باید با هم‌دلی، وحدت و تلاش، راه‌های پیشرفت و ترقی در عرصه‌های مختلف را برای سربلندی و شکوفایی کشور به سرانجام برسانند.

فرماندار میناب با اشاره به شکل‌گیری انقلاب و حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس اضافه کرد: جوانان کشور با نثار جان خویش اجازه نداند ذره‌ای از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

وی رسالت مهم دانشگاه‌ها در کنار توجه به مسائل آموزش و پژوهش، تربیت نیروهای متعهد و متخصص با توجه به ارزش‌های حاکم بر جامعه دانست و گفت: دانشجویان پس از فراغت از تحصیل می‌بایست به عنوان بازوی توانمند و نیروی ارزشی هم‌گام و همراه با دیگر اقشار و ملت در پیشرفت همه‌‌جانبه نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاش کنند.

این مسئول بر کوشش در راستای اعتلای سطح علم و دانش جامعه و ناامید کردن دشمنان توسط دانشجویان و جوانان تأکید کرد و اذعان داشت: دشمنان در سال‌های اخیر با توسل به ترور، مغزهای متفکر را نشانه‌گیری کرده‌اند، اما نمی‌دانند که ایران پر از احمدی‌روشن و رضایی‌هاست.

انتهای پیام/ن20/ط4000