همزمان با جام یادگار امام صورت گرفت
موفقیت داور قمی در کسب مدرک درجه یک بین‌المللی کشتی

خبرگزاری فارس: داور جوان و مطرح کشتی استان قم موفق به کسب مدرک درجه یک بین‌المللی قضاوت در رشته کشتی شد.

خبرگزاری فارس: موفقیت داور قمی در کسب مدرک درجه یک بین‌المللی کشتی

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، این داور ارزنده رشته کشتی استان قم سعید عباسی دارنده مدارک پیشرفته داوری کشتی در هر دو رشته آزاد و فرنگی است که در سال‌های اخیر به دنبال تلاش و پشتکاری که از خود نشان می‌دهد، در عرصه کشتی موفق شده است مدارج ترقی در داوری کشتی را یکی پس از دیگری با موفقیت سپری کند.

داور جوان کشتی استان قم در حال حاضر تنها داور دارای مدرک درجه یک بین‌المللی قضاوت کشتی است و در جریان برگزاری سی و دومین دوره رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام فجر و هشتمین دوره جام یادگار امام نیز قضاوت کرد.

سعید عباسی که هم اکنون 29 ساله است، از سال 2007 موفق به کسب مدرک درجه سه بین المللی قضاوت  در رقابت‌های رشته کشتی را دریافت کرده است و در حال حاضر در زمره داوران آینده دار کشتی کشورمان قرار دارد.

جدیدترین خبر از موفقیت‌های این داور قمی موفقیت وی در کسب مدرک درجه یک بین المللی کشتی در سال 2012 است که این مهم موجب شد تا عباسی در مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام یادگار امام رقابت‌های مهمی را قضاوت کند.

این داور قمی امسال به نمایندگی از کشتی کشورمان در مسابقات کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی اروپا به قضاوت پرداخت در حالی که از داوران جوان و خوش آتیه کشتی کشورمان محسوب می‌شود و کمیته داوران فدراسیون کشتی نیز روی این داور با دانش به عنوان یکی از چهره‌های موفق داوری کشتی حساب ویژه‌ای باز کرده است و عباسی نیز با حضور موفق در پیکارهای قهرمانی اروپا افتخاری ارزنده را برای کشتی شهر مقدس قم به ثبت رساند.

این داور کشتی استان قم از پنجم تا هفتم آبان ماه امسال در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی رده سنی جوانان کشور که با شرکت برترین‌های این رشته در قم برگزار شد، یکی از داوران قضاوت کننده بود که توانست دو مسابقه فینال اوزان مختلف را نیز سوت بزند.

همچنین در مسابقات قهرمانی جوانان کشور که برترین داوران بین‌المللی کشتی کشورمان این رقابت‌ها را قضاوت کردند، کمیته داوران  فدراسیون کشتی 21 داور بین‌المللی را برای قضاوت این دوره از پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی جوانان کشور و انتخابی تیم ملی که به مدت دو روز در هشت وزن در سالن 2 هزار نفری مجموعه ورزشی شهید حیدریان قم برگزار شد را معرفی کرد که سعید عباسی داور قمی نیز یکی از نفرات اصلی قضاوت کننده در این دوره بود.

عباسی که در چند سال اخیر قضاوت‌های خوبی در مسابقات کشتی باشگاه‌های کشور نیز داشته است، هفته پایانی مهر ماه یکی از داوران قضاوت کننده در دیدار تیم‌های کشتی وحدت ملایر و مهرگان قوچان بود که عملکرد بسیار خوبی داشت.

انتهای پیام/ش20