کاروان الی بیت‌المقدس ظهر امروز وارد قم می‌شود‌

خبرگزاری فارس: کاروان "الی بیت‌المقدس" ظهر امروز وارد قم شده و مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

خبرگزاری فارس: کاروان الی بیت‌المقدس ظهر امروز وارد قم می‌شود‌
گزارش تصویری مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، کاروان "الی بیت‌المقدس" که قرار بود ساعت 10 و 30 دقیقه صبح امروز وارد قم ‌شود، به دلایلی با تاخیر و در ساعت 13 و 30 دقیقه وارد عوارضی جاده قم- کاشان خواهد شد و در ساعت 14 مورد استقبال مردم قم قرار می‌گیرد.

سپس اعضای این کاروان به حرم حضرت معصومه (س) مشرف شده و پس از زیارت و اقامه نماز در حرم حضرت معصومه(س) در ساعت16 به سالن قدس مدرسه امام خمینی(ره) واقع در میدان جهاد رفته و در همایش کاروان الی بیت‌المقدس شرکت می‌کنند.

آیت‌الله کعبی و نماینده آسیایی کاروان الی بیت‌المقدس در این مراسم به ایراد سخنرانی می‌پردازد.

شاخه آسیایی کاروان الی بیت المقدس که متشکل از فعالین کشورهای اندونزی، مالزی، هندوستان، پاکستان، نپال، سریلانکا، افغانستان، ایران، آذربایجان، ترکیه، عراق و بحرین و …است با هدف احقاق حق آوارگان فلسطینی مبنی بر بازگشت به وطن، توقف یهودی‌سازی بیت‌المقدس، برقراری صلح در منطقه و نابودی اسرائیل، مشارکت بدنه‌های مردمی از ادیان، ملل و فرهنگ‌های مختلف بر سر مسئله فلسطین و قدس و... از روز 19 اسفندماه سال جاری حرکت خود را از دهلی نو آغاز کرده و سپس این کاروان به پاکستان عزیمت کرده که مورد استقبال رهبران شیعی و سنی مذهب پاکستانی قرار گرفتند.

این کاروان قرار است بعد از قم به دیگر نقاط کشور عزیمت کند و پس از سه روز از مرزهای جمهوری اسلامی ایران وارد ترکیه خواهند شد.

همچنین از صبح دیروز نمایشگاه «الی بیت‌المقدس» در صحن جوادالائمه حرم مطهر حضرت معصومه«س» آغاز به کار کرده است.

در این نمایشگاه محصولات فرهنگی شامل کتاب، عکس و نرم‌افزار با موضوع فلسطین و قدس عرضه خواهد شد و بروشورهایی مرتبط با قدس و کاروان عرضه خواهد شد و نمایشگاه پوسترهای گرافیکی تولید شده ویژه کاروان در این نمایشگاه رونمایی خواهند شد.

قرار است نمایندگانی از 100 کشور دنیا و از ادیان و مذاهب گوناگون در سه شاخه اروپایی، آفریقایی و آسیایی که وجه مشترک همگی ایشان ضدصهیونیستی بودن آنهاست در کاروانی با نام «کاروان جهانی به سوی قدس» تظاهراتی در مرزهای فلسطین به پا کنند.

اعضای کاروان‌ها در 30 مارس 2012 مطابق با 10 فروردین از سه مسیر زمینی و یک مسیر هوایی از نقاط مختلف جهان وارد اردن شده و به همراه آوارگان فلسطینی به صورت پیاده به سوی مرز شرقی کرانه باختری تظاهرات عظیمی برپا می‌کنند.

گفتنی است بیش از هزار و 200 نفر از چهار قاره آمریکا، آفریقا، اروپا و آسیا در این کاروان حضور دارند و اعضای کاروان آزادی الی بیت‌المقدس از 80 کشور دنیا هستند.

انتهای پیام/‌ش20