رعد: قبرس هرگز اقدامی به ضرر لبنان انجام نمی‌دهد

خبرگزاری فارس: رئیس فراکسیون "وفاداری به مقاومت" در پارلمان لبنان اعلام کرد که وزیر خارجه قبرس در جریان سفر هفته گذشته به بیروت تاکید کرده است که کشورش هرگز دست به اقدامی به ضرر لبنان نخواهد زد.

خبرگزاری فارس: رعد: قبرس هرگز اقدامی به ضرر لبنان انجام نمی‌دهد

به گزارش فارس، "محمد رعد" به روزنامه لبنانی"السفیر" گفت که در سفر "کوزاکو مارکولیس" به بیروت ما بر آمادگی برای تقویت روابط و توسعه همکاری‌های دوجانبه به نفع دو کشور تاکید کردیم.

وی افزود: ما گفتیم که لبنان آمادگی توسعه روابط به نفع دو کشور و همکاری برای حل مشکلات مربوط به بخش‌های راهبردی دو کشور را دارد و نباید فرصت را به طرف سومی داد و وزیر خارجه قبرس نیز تاکید کرد که کشورش هرگز دست به اقدامی به ضرر لبنان نخواهد زد.

رعد تصریح کرد: ما ابراز امیدواری کردیم که سفر "نبیه بری" رئیس پارلمان لبنان به قبرس و دیدار وی با مسئولان این کشور نتایج مثبتی برای تقویت روابط دوجانبه داشته باشد.

وی در ادامه با تاکید بر حق لبنان برای استفاده از آب‌های منطقه‌ای و عدم اجازه به دشمن صهیونیستی برای مصادره آن تاکید کرد: هر گونه تجاوز و تعدی به آب‌های لبنان و یا چاه‌های نفت و گاز آن می‌تواند بر منطقه تاثیر گذاشته و آن را به سمت بی ثباتی سوق دهد.

انتهای پیام/ص